Loading..
For shipping to United States, please visit our Lisca English store.

Балконет градник »Tahiti« - костим за капење

Балконет градник »Tahiti« - костим за капење

#40552
Балконет градник »Tahiti« - костим за капење

Regular Price: 2.669,00 ден

Special Price 1.869,00 ден

Regular Price: 2.669,00 ден

Special Price 1.869,00 ден

Опис

Details

-     балконет градник со пенести корпи и жица
-     корпи со колоритен тропски дезен
-     декоративен паспул на деколтето
-     прерамки кои се продолжуваат
-     прерамки кои можат да се отстранат и кои овозможуваат различни начини на носење на градникот: со прерамки или без прерамки
-     закопчување на задната страна со копче
-     Mix & Match: стилски си одговараат со гаќичките ( долните делови од костимите за капење ) од серијата »Tahiti«

Полиамид: 83% Еластин: 17%
Одржување
Одржување
-перете рачно или на 30°C по секое носење со средство за шарена или осетлива облека
-потполно исушете го костимот за капење пред да го складирате
-чувајте го во воздушеста, не во пластична кеса
-не ги туткајте пенестите корпи за време на перењето
-маслата од кремите за сончање и сонцето со тек на време влијаат на интензитетот на бојата и материјалот (придржувајте се кон упатствата за одржување)
Плќање и достава
Начини на плаќање:
- при прием на пратка
- по профактура

Достава
- Карго експрес по цена од 100,00 ден
- рок на испорака од 4 до 14 работни дена