Loading..
For shipping to United States, please visit our Lisca English store.

Едноделен костим за капење "Ancona"

Едноделен костим за капење "Ancona"

#43446
Едноделен костим за капење "Ancona"

Regular Price: 4.339,00 ден

Special Price 3.039,00 ден

Regular Price: 4.339,00 ден

Special Price 3.039,00 ден

Опис

Details

Модерен, а корективен едноделен костим за капење изработен од пријатен материјал памучен на допир,кој не се гужва и одлично прилега. Дополнителниот еластин кој е поставен, нуди нежна корекција на линијата, а женствените облини визуелно се нагласени со дискретниот паспул со анимал принт. Едноделниот костим за капење без потпора од жица има повисок грбен дел а прерамките се врзуваат околу врат. Модерна елеганција.

-     едноделен костим за капење без жици
-     нов, модерен, а функционален крој
-     дискретниот паспул со анимал принт ја нагласува женствената линија
-     тенкиот паспул и усовршениот крој нежно го нагласуваат струкот
-     корективен модел : корпите во предниот дел на костимот за капење се поставени со појака power lycra постава која благо ја коригира линијата
-     рамниот пресек на грбот нуди одлична поддршка
-     врзувањето околу врат го поврзува модерното со функционалното
-     материјал памучен на допир
-     модерна елеганција

Полиамид: 75% Еластин: 25%
Одржување
Одржување
-перете рачно или на 30°C по секое носење со средство за шарена или осетлива облека
-потполно исушете го костимот за капење пред да го складирате
-чувајте го во воздушеста, не во пластична кеса
-не ги туткајте пенестите корпи за време на перењето
-маслата од кремите за сончање и сонцето со тек на време влијаат на интензитетот на бојата и материјалот (придржувајте се кон упатствата за одржување)
Плќање и достава
Начини на плаќање:
- при прием на пратка
- по профактура

Достава
- Карго експрес по цена од 100,00 ден
- рок на испорака од 4 до 14 работни дена