Loading..
For shipping to United States, please visit our Lisca English store.

High - leg гаќички »Ensenada« - костим за капење

High - leg гаќички »Ensenada« - костим за капење

#41482
High - leg гаќички »Ensenada« - костим за капење

Regular Price: 1.809,00 ден

Special Price 1.269,00 ден

Regular Price: 1.809,00 ден

Special Price 1.269,00 ден

Опис

Details

-     high – leg гаќички
-     модерен модел со повисок изрез во нозете
-     модерен дезен на тропски лисја
-     изглед без шав во струкот
-     во предниот дел изрезот на нозете го дополнува еднобоен декоративен пораб
-     Mix & Match: стилски си одговараат со градниците (горните делови од костимите за капење ) од серијата »Ensenada«

Полиамид: 85% Еластин: 15%
Одржување
Одржување
-перете рачно или на 30°C по секое носење со средство за шарена или осетлива облека
-потполно исушете го костимот за капење пред да го складирате
-чувајте го во воздушеста, не во пластична кеса
-не ги туткајте пенестите корпи за време на перењето
-маслата од кремите за сончање и сонцето со тек на време влијаат на интензитетот на бојата и материјалот (придржувајте се кон упатствата за одржување)
Плќање и достава
Начини на плаќање:
- при прием на пратка
- по профактура

Достава
- Карго експрес по цена од 100,00 ден
- рок на испорака од 4 до 14 работни дена