Loading..
For shipping to United States, please visit our Lisca English store.

Маица со пенесто обликувани корпи »Desiree«

Маица со пенесто обликувани корпи »Desiree«

#23221
Маица со пенесто обликувани корпи »Desiree«

Regular Price: 2.669,00 ден

Special Price 1.499,00 ден

Regular Price: 2.669,00 ден

Special Price 1.499,00 ден

Опис

Details

Во ладните денови сите модерни заводнички ќе посегнат по маицата со вшиен градник кој има функција 2 во 1. Корпите се со вшиена жица, мазни и без контури кои би се познавале на облеката. Додатокот од вез гарантира женствен и романтичен изглед. Маицата е збогатена со вез со што е идеална како за секојдневно носење така и за посебни прилики, одлично ќе се вклопи и во двата случаи. Мекиот материјал дава удобно и свиленкасто чувство на кожата кое ќе го обожавате.

-     маица со пенести корпи
-     мазни корпи • без контури
-     мек и пријатен материјал со раскошен вез
-     корпите и вшиената поддршка нудат одлично прилегање
-     прерамките по желба се продолжуваат
-     во понуда до D корпа
-     широки прерамки кај поголемите броеви за подобро прилегање

Полиамид: 76% Полиестер: 5% Еластин: 19%
Одржување
Одржување
-          перете рачно или во вреќичка за перење; што се однесува до температурата, придржувајте се до упатствата на пришиената етикета
-          не ги туткајте пенестите корпи за време на перењето
-          белата долна облека перете ја со универзално средство, обоената со средство за осетлива облека
-          белата и шарената долна облека перете ја одвоено
-          по перењето, сушете под сенка
Плќање и достава
Начини на плаќање:
- при прием на пратка
- по профактура

Достава
- Карго експрес по цена од 100,00 ден
- рок на испорака од 4 до 14 работни дена