Loading..
For shipping to United States, please visit our Lisca English store.
13.2.2017

Заводлива Lisca на саем во Фиренца

Во вториот викенд од февруари во Фиренца се одржа саемот IMMAGINE Italia&Co., на кој се претставија повеќе од 230 брендови на костими за капење и пижами. На саемот на ревија Lisca ја претстави колекцијата за есен/зима 2017, а учествуваше и на завршното дефиле на модната ревија. Манекенките ги претставија заводливите модели долна облека Lisca Selection кои ја одликуваат смелоста, проѕирноста и екстравагантноста.

 

Lisca na sajmu v Firencah

 

Изложбениот простор на Lisca беше посетен од многу сегашни но и нови потенцијални партнери од Италија. Во сегментот на долна облека и костими за капење Lisca стои рамо до рамо со најголемите. Последната колекција беше убаво прифатена што е добра најава за сезоната која доаѓа.