Loading..
For shipping to United States, please visit our Lisca English store.
09.5.2016

Ден од соништата

Срамежлива насмевка и поглед, пеперутки во стомакот и потоа љубов. Едноставно прекрасна. Потоа прашање и ќе бидеш на седмо небо. Возбуда во текот на подготовката, облекуваањето, букетот, чевлите, просторот, музиката ... Што е со долната облека?


Долната облека на денот на вечавката е речиси исто толку важна колку и свадбениот фустан. Мора да бидат нагласени женствените линии на вистинските места, во неа треба да се чувствуваш пријатно и лесно како да не носиш ништо, бидејќи не сакаш ништо да ти го расипе твојот најсреќен ден. Многу е важен вистинскиот избор на боја, големина и модел.


За твој потполн изглед, имаме неколку совети:

Потполно прилегање
Долната облека ќе ја носиш цел ден, освен тоа што ќе биде заводлива таа треба да биде и удобна. Биди внимателна за да го избереш вистинскиот модел и големина. Биди трпелива и пробај различни модели, можеби ќе одговара оној кој нема да го пробаш.
 
Боја и избор
Традиционално невестата треба да биде убавица на свадбената прослава, облечена во магична бела долна облека – снежно или млечно бела боја. Сепак, модерните невести често се осмелуваат да носат и некои посмели бои и дезени. За модерен избор на свадбена долна облека препорачуваме изборот на боја да биде во кожа боја или слична нијанса која би била како втора кожа и под свадбениот фустан ќе биде незабележлива.
Покрај бојата обрни внимание на моделот и искористи ги различните кроеви за истакнување на твоите атрибути. Со балконет моделот на градник или WOW push up градникот ќе ги истакнеш твоите гради, а со push up гаќичките ќе го истакнеш убаво обликуваниот задник.

Чипка или минимализам
Зависно од тоа каква е венчаницата одбери ја и долната облека. Ако твојата венчаница е тенка и мазна ќе мода да се одлучиш за мазен градник со безшавни корпи, со  што долната облека дискретно ќе биде сокриена под фустанот и ќе се погрижи за удобност и поддршка. Исто така тука е и моделот на градник со менливи прерамки. Ако обожуваш чипка и вез можеш гордо да ги носиш и на денот на венчавката.
Исто така не заборавај дека по венчавката следи првата брачна ноќ и првото брачно утро. Изненади го твојот избраник со страсни бои или во сензуална црна.  Потесети го дека покрај сензуална и гламурозна принцеза покрај него е и смела, возбудлива жена. Сеќавајте се на заедничките спомени од вашиот свадбен ден првото брачно утро.

Невести не заборавајте дека денот на кој го чекавте заслужувате нешто посебно и чудесно, нешто што секогаш ќе остане во вашите спомени.