Обликување на тело

Show Filters
Филтери

5 парчиња

Постави опаѓачки редослед
На страна
Обликување на тело

По облеката за преобликување на телото посегнуваат бројни ѕвезди и обични смртници кога сакаат да остават впечаток и при поглед во огледалото да почувствуваат натпросечна самодоверба. Зошто толку луѓе во светот се одлучуваат за функционална долна облека? Затоа што таквата долна облека ги прикрива помалите неправилности на сечие тело. Со нив и вие ќе можете да го обликувате подрачјето на стомакот, колковите, задникот и струкот. Носењето таква долна облека може да биде од голема корист, вие само мора да се одлучите што сакате да постигнете.

ТРИ ПРИЧИНИ ЗАШТО ДА СЕ НОСИ ДОЛНА ОБЛЕКА ЗА ОБЛИКУВАЊЕ НА ТЕЛОТО

1. Зашто ги потенцира облините

Долната облека наменета за обликување на телото пријатно ве обвиткува во струкот и ги создава облините кои една минута претходно не сте ги забележале во огледалото.

2. Зашто изгледате витко

Најпопуларната причина за функционална долна облека е сосема јасна - виток изглед во исклучително краток рок. Изберете долна облека осмислена за оној дел од вашето тело за кое мислите дека можете да го подобрите и на брзина да обезбедите идеален визуелен изглед.

Ако сте уморни од постојано вовлекување на стомакот, долната облека за обликување може брзо да ви помогне. Ќе ги измазни вашите критични точки, како на пример стомакот, колковите и несаканите испакнатини на грбот. Кога ќе излегувате наредниот пат, облечете таква долна облека и дискретно зацврстете го телото за неколку секунди.

3. Зашто го намалува целулитот

Облечете антицелулитни гаќички брз база на природни состојки (кофеин, ретинол, алое, витамин Е), кои го поттикнуваат согорувањето на маснотиите и го ублажуваат изгледот на кожата како кора од портокал и уживајте во резултатите.

Влезете во светот на долната облека и костимите за капење

Ќе ви откриеме една тајна.

Кога ќе се регистрирате за нашите е-новости за прв пат, ќе добите купон со попуст од 10%, кој можете да го искористите при купување во онлајн продавницата.

Со пријавувањето, ни дозволувате да ви испраќаме неделни електронски билтени, со кои  ќе бидете во тек со сите новости и промоции. Не грижете се, ние ги чуваме вашите лични податоци безбедни. Исто така можете да се откажете во секое време.

 

Твоја Lisca

ПРИЈАВА ЗА Е-НОВОСТИ
© 2022 Lisca d.o.o. Сите права се задржани.