Боди

Show Filters
Филтери

Продукти 1-12 од 27

Постави опаѓачки редослед
 1. Бразил боди »Nightscape«

  As low as 3.513,00 ден Regular Price 5.019,00 ден Најниска цена во последните 30 дена: 5.019,00 ден
  Quickview
 2. Бразил боди »Sympathy«

  As low as 3.744,00 ден Regular Price 5.349,00 ден Најниска цена во последните 30 дена: 5.349,00 ден
  Quickview
 3. Бразил боди »Sympathy«

  As low as 3.744,00 ден Regular Price 5.349,00 ден Најниска цена во последните 30 дена: 5.349,00 ден
  Quickview
 4. Боди со пенесто обликувани корпи »Melanie«

  As low as 2.806,00 ден Regular Price 4.009,00 ден Најниска цена во последните 30 дена: 4.009,00 ден
  Quickview
 5. Бразил боди »Amaze«

  As low as 3.744,00 ден Regular Price 5.349,00 ден Најниска цена во последните 30 дена: 5.349,00 ден
  Quickview
 6. Бразил боди »Amaze«

  As low as 3.744,00 ден Regular Price 5.349,00 ден Најниска цена во последните 30 дена: 5.349,00 ден
  Quickview
 7. Бразил боди »Dione«

  As low as 3.609,00 ден Regular Price 5.019,00 ден Најниска цена во последните 30 дена: 5.019,00 ден
  Quickview
 8. Бразил боди »Dione«

  As low as 3.159,00 ден Regular Price 5.019,00 ден Најниска цена во последните 30 дена: 5.019,00 ден
  Quickview
 9. Бразил боди »Flamenco«

  As low as 3.279,00 ден Regular Price 4.679,00 ден Најниска цена во последните 30 дена: 4.679,00 ден
  Quickview
 10. Бразил боди »Youthful«

  As low as 959,00 ден Regular Price 1.999,00 ден Најниска цена во последните 30 дена: 1.999,00 ден
  Quickview
 11. Бразил боди »Youthful«

  As low as 959,00 ден Regular Price 1.999,00 ден Најниска цена во последните 30 дена: 1.999,00 ден
  Quickview
 12. Боди без жици »Enjoy«

  As low as 979,00 ден Regular Price 1.739,00 ден Најниска цена во последните 30 дена: 1.739,00 ден
  Quickview
Page
На страна
Боди

Бодито е модерна облека која елегантно го обвиткува вашето тело, а спојува дури три елементи во еден: градник, поткошула и гаќички. Исклучително практично и симпатично, женското боди е направено од лесен, приспособлив материјал и главно се закопчува меѓу нозете. Долниот дел може да завршува како класичен крој на гаќички, бразилки или дури да продолжи преку колковите до бедрата.

Бодито ги покрива вашето тело и интимните подрачја и според многу елементи потсетува на костим за капење, но сепак не е наменет за капење. За разлика од костимот за капење, во меѓуножјето има специфични копченца за закопчување. Модерните бодија можат да имаат и ракави, прерамки, висока јака или смело деколте. Проѕирни изрези, тантела, вез – сето тоа се елегантни детали кои можете да ги изберете според ваша желба.

Бодито обично се носи со панталони или здолниште. Горниот дел може да послужи и како топ, зашто кога копченцата се закопчани, не се набира и не се поместува, туку ткаенината останува убаво затегната. Жените најчесто го носат како долна облека или како основна облека.

ТРИ ПРИЧИНИ ЗАШТО ДА СЕ НОСИ БОДИ

1. Сестраност

Бодито е соодветно за повеќе модни стилови. За нив се одлучувате кога цел ден треба да бидете дотерани. Фокусирајте се на резултатите и дневните предизвици, наместо постојано да ја подместувате поткошулата назад во здолништето.

Облечете боди кога сакате да се чувствувате топло и удобно – се приспособува на вашите движења и не ве притиска.

Можете да облечете боди и кога навечер сакате да му приредите незаборавна вечер на својот партнер. Совет: изберете проѕирен со тантела и со нагласено деколте.

2. Му ласка на вашето тело

Бодито го обвива вашето тело и без оглед на тоа која величина носите или каква градба имате, тоа претставува удобен начин да ја нагласите својата добра линија. Тоа ги измазнува масните перничиња и вашето тело ќе изгледа мазно. А за подобар ефект облечете функционално боди, па за неколку секунди ќе добиете повиток изглед.

3. Се носи во текот на целата година

Купувањето боди не е ниту зимска, нити летна задача, иако од сезоната зависи какво ќе набавите. Боди без ракави и куси панталончиња се идеален избор за топли летни денови. А потопло боди со симпатични детали или дезен, усогласете го со долги панталони и блејзер, па упатете се на работа, кога надвор станува постудено.

Влезете во светот на долната облека и костимите за капење

Ќе ви откриеме една тајна.

Кога ќе се регистрирате за нашите е-новости за прв пат, ќе добите купон со попуст од 10%, кој можете да го искористите при купување во онлајн продавницата.

Со пријавувањето, ни дозволувате да ви испраќаме неделни електронски билтени, со кои  ќе бидете во тек со сите новости и промоции. Не грижете се, ние ги чуваме вашите лични податоци безбедни. Исто така можете да се откажете во секое време.

 

Твоја Lisca

ПРИЈАВА ЗА Е-НОВОСТИ
© 2022 Lisca d.o.o. Сите права се задржани.