Женски Костими за капење

Show Filters
Филтери

Продукти 1-12 од 785

Постави опаѓачки редослед
 1. Градник со жица»Normandie« - костим за капење

  As low as 1.922,00 ден Regular Price 2.669,00 ден Најниска цена во последните 30 дена: 2.669,00 ден
  Quickview
 2. Градник со жица»Normandie« - костим за капење

  As low as 1.922,00 ден Regular Price 2.669,00 ден Најниска цена во последните 30 дена: 2.669,00 ден
  Quickview
 3. Градник без жица »Normandie« - костим за капење

  As low as 1.922,00 ден Regular Price 2.669,00 ден Најниска цена во последните 30 дена: 2.669,00 ден
  Quickview
 4. Градник без жица »Normandie« - костим за капење

  As low as 1.922,00 ден Regular Price 2.669,00 ден Најниска цена во последните 30 дена: 2.669,00 ден
  Quickview
 5. Градник без жица »Normandie« - костим за капење

  As low as 1.828,00 ден Regular Price 2.539,00 ден Најниска цена во последните 30 дена: 2.539,00 ден
  Quickview
 6. Градник без жица »Normandie« - костим за капење

  As low as 1.828,00 ден Regular Price 2.539,00 ден Најниска цена во последните 30 дена: 2.539,00 ден
  Quickview
 7. Топ »Normandie« - костим за капење

  As low as 1.583,00 ден Regular Price 2.199,00 ден Најниска цена во последните 30 дена: 2.199,00 ден
  Quickview
 8. Топ »Normandie« - костим за капење

  As low as 1.583,00 ден Regular Price 2.199,00 ден Најниска цена во последните 30 дена: 2.199,00 ден
  Quickview
 9. Гаќички »Normandie« - костим за капење

  As low as 1.101,00 ден Regular Price 1.529,00 ден Најниска цена во последните 30 дена: 1.529,00 ден
  Quickview
 10. Гаќички »Normandie« - костим за капење

  As low as 1.101,00 ден Regular Price 1.529,00 ден Најниска цена во последните 30 дена: 1.529,00 ден
  Quickview
 11. Гаќички »Normandie« - костим за капење

  As low as 1.252,00 ден Regular Price 1.739,00 ден Најниска цена во последните 30 дена: 1.739,00 ден
  Quickview
Page
На страна

Женски костими за капење - совршена комбинација на мода и удобност

Летото конечно пристигна, а со него и можност да ги поминете деновите на плажа или покрај базен. Без разлика дали планирате егзотично патување или одмор во вашиот град, вистинскиот костим за капење е неопходен за уживање во сонцето и морските радости. Женските костими за капење се дизајнирани да исполнуваат две главни цели - да бидат модерни и привлечни, но и удобни и функционални.

Разновидност на модели и кроеви

Понудата на женски костими за капење е разновидна и нуди многу модели и кроеви кои ќе ги задоволат различните вкусови и облици на тела. Од тропски дезени до морнарски мотиви или едноставни еднобојни дизајни, секоја жена може да најде костим за капење кој совршено ќе одговара на нејзиниот стил.

Едноделните костими за капење се класичен избор кој овозможува удобност и покриеност. Танкини моделите комбинираат маица и гаќички, што ги прави одлична опција за оние кои сакаат малку повеќе покриеност. За оние кои сакаат да покажуваат повеќе, бикини моделите нудат можност да ја изложат и прикажат својата совршена линија.

Гаќичките со висок струк(high -- rise) и со висок изрез на колковите ( high -- leg) се популарен тренд кој визуелно ги издолжува нозете и го нагласува струкот. Ако сакате да ги нагласите своите облини, триаголните или бандо градниците се одличен избор.

Костими за капење за покрупни жени

Костимите за капење за покрупни жени се дизајнирани да ги истакнат вашите најдобри облини и да ви ја дадат довербата што ја заслужувате. Овие модели се фокусираат на практичност и совршено прилегање, но и на визуелно преобликување на линијата со внимателни кроеви и дезени.

Дводелните костими за капење за покрупни жени овозможуваат mix&match комбинации, па можете да создадете уникатен изглед кој совршено одговара на вашата фигура и стил. Замислете комбинација од градник со шарен принт и еднобојни гаќички кои ќе ја истакнат вашата половина - можностите се бесконечни!

Дополнителни модни детали

Покрај самите костими за капење, не заборавајте и на дополнителни модни детали кои ќе го комплетираат вашиот летен изглед. Пареата, фустаните и кафтаните за плажа или прошетка низ град се совршен начин да го прикриете вашиот костим за капење кога ќе ја напуштите плажата, а сепак да останете во летното расположение.

Експериментирајте со различни дезени, бои и материјали за да создадете автентичен изглед кој ја одразува вашата личност. Удобните сандали или апостолки се практичен избор за плажа, додека за ноќно излегување можеби ќе сакате да додадете атрактивни еспадрили или сандали со потпетици.

Без разлика кој модел, крој или боја ќе изберете, најважно е во својот костим за капење да се чувствувате самоуверено, удобно и бидете подготвени за авантурите што ги носи летото . Забавувајте се со истражување на новите трендови и експериментирајте со вашиот изглед - летото е совршено време за тоа!

Влезете во светот на долната облека и костимите за капење

Ќе ви откриеме една тајна.

Кога ќе се регистрирате за нашите е-новости за прв пат, ќе добите купон со попуст од 10%, кој можете да го искористите при купување во онлајн продавницата.

Со пријавувањето, ни дозволувате да ви испраќаме неделни електронски билтени, со кои  ќе бидете во тек со сите новости и промоции. Не грижете се, ние ги чуваме вашите лични податоци безбедни. Исто така можете да се откажете во секое време.

 

Твоја Lisca

ПРИЈАВА ЗА Е-НОВОСТИ
© 2022 Lisca d.o.o. Сите права се задржани.