Ноќници

Show Filters
Филтери

Продукти 1-12 од 59

Постави опаѓачки редослед
 1. Ноќница »Holiday«

  As low as 2.008,00 ден Regular Price 2.869,00 ден
  Quickview
 2. Ноќница »Holiday«

  As low as 2.008,00 ден Regular Price 2.869,00 ден
  Quickview
 3. Ноќница »Sympathy«

  As low as 3.275,00 ден Regular Price 4.679,00 ден
  Quickview
 4. Ноќница »Sympathy«

  As low as 3.275,00 ден Regular Price 4.679,00 ден
  Quickview
 5. Ноќница »Sympathy«

  As low as 2.806,00 ден Regular Price 4.009,00 ден
  Quickview
 6. Ноќница »Sympathy«

  As low as 2.806,00 ден Regular Price 4.009,00 ден
  Quickview
Page
На страна
Ноќници

Ноќницата е како фустанче за спиење, кое нежно паѓа преку вашето тело. Обично е украсена со детали, како што се тантела и вез на деколтето или на долниот раб. Исто така, на неа можат да се најдат и декоративни панделки, џепчиња и копченца. Има повисок или понизок изрез на вратот, ракавите можат да бидат долги, кратки или воопшто не мора ни да ги има, додека делот на грбот и прерамките се разликуваат со оглед на годишните времиња и намената. Самата ноќница може да биде долга или кратка.

Кратката ноќница има своја исклучително секси варијанта – бебидол. Разликата меѓу кратка ноќница и бебидол е како меѓу кратко здолниште и мини. Бебидол е многу кратка ноќница, која едвај го покрива задникот, често е исклучително секси со тул, вез или тантела, додека кратката има дoлжина некаде до колена.

ТРИ ИДЕИ ЗА НОСЕЊЕ НОЌНИЦА

1. За спиење

Најчесто ноќницата се носи за спиење. Наменета е за целосно опуштање при ноќен одмор, што може да продолжи и во мрзливо утро со миризливо кафе. Облечете ја кога ќе посакате да се чувствувате лесно.

2. За вечерна романтика

Кратката секси ноќница со заводливи детали е вистински избор за романтична вечер, на која ќе го заведете својот сакан. Под ноќницата облечете привлечна долна облека, а можете и целосно да го изненадите па одоздола да носите само подврска. Заскокоткајте ја неговата фантазија.

3. Како горна облека

Ако наутро сте сосема сигурни дека ноќницата во која синоќа сте спиеле е најудобното парче што некогаш сте го имале и изгледа одлично дури и за излегување надвор, не се ограничувајте. Облечете чевли и излезете. Зошто да си го прекинете феноменалното чувство, кога можете да си го задржите во текот на целиот ден.

Некои ноќници изгледаат токму како дневни фустанчиња и нема причина некој да се посомнева дека вашиот избор за дневна облека е нешто друго, освен тоа. Се разбира, доколку не одлучите да ја откриете својата тајна.

Влезете во светот на долната облека и костимите за капење

Ќе ви откриеме една тајна.

Кога ќе се регистрирате за нашите е-новости за прв пат, ќе добите купон со попуст од 10%, кој можете да го искористите при купување во онлајн продавницата.

Со пријавувањето, ни дозволувате да ви испраќаме неделни електронски билтени, со кои  ќе бидете во тек со сите новости и промоции. Не грижете се, ние ги чуваме вашите лични податоци безбедни. Исто така можете да се откажете во секое време.

 

Твоја Lisca

ПРИЈАВА ЗА Е-НОВОСТИ
© 2022 Lisca d.o.o. Сите права се задржани.