Калкулатор за големина

Внеси податоци
cm
cm
cm
ПРЕСМЕТКА НА ГОЛЕМИНАТА НА ДОЛНАТА ОБЛЕКА
Пресметка на големина на костими за капење

Инструкции за мерење

Prsni obseg

1. Обем на градите

Измерете ја бистата. Ставете ја мерната лента преку грбот на ниво на задното деколте и преку градниот кош, на ниво на брадавиците - до вдлабнатината помеѓу градите.

Podprsni obseg

2. Обем на бистата

Измерете ја бистата. Ставете ја мерната лента под бистата - поставете ја во права линија преку грбот на ниво на задното деколте и напред под наборот на бистата.

Obseg bokov

3. Обем на колкови

Измерете го најширокиот дел од колковите. Можете да изберете гаќи според вашата готова големина.

Откако ќе го облечете градникот, кренете ги рацете во воздух, а потоа наведнете се за да бидете сигурни дека градникот убаво и ефикасно ги потпира вашите гради.

Потпирачот на градникот мора да одговара на градите, затоа сами поставете ја потпирачот за чашките убаво и удобно да се вклопат.

Запомнете, ремените може да се прилагодат за максимална поддршка.

Можете да изберете гаќички според броевите за готови за носење.

Влезете во светот на долната облека и костимите за капење

Ќе ви откриеме една тајна.

Кога ќе се регистрирате за нашите е-новости за прв пат, ќе добите купон со попуст од 10%, кој можете да го искористите при купување во онлајн продавницата.

Со пријавувањето, ни дозволувате да ви испраќаме неделни електронски билтени, со кои  ќе бидете во тек со сите новости и промоции. Не грижете се, ние ги чуваме вашите лични податоци безбедни. Исто така можете да се откажете во секое време.

 

Твоја Lisca

ПРИЈАВА ЗА Е-НОВОСТИ
© 2022 Lisca d.o.o. Сите права се задржани.